Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2017-11-29 11:50:50
Autor zdjęcia/źródło: @ materiały promocyjne
Łazienka to dość wielofunkcyjne pomieszczenie w naszym domu. Tutaj dbamy o higienę, szykujemy się do wyjścia, wykonujemy makijaż, układamy fryzurę, relaksujemy się podczas domowego SPA z książką w wannie w otoczeniu świec i zapachów olejków. Pełen relaks w takim pomieszczeniu musi być jednak spójny z czystością i porządkiem w niej.
Wysprzątanie łazienki na błysk tak, by była miejscem niezwykle czystym i przyjemnym dla nas, jest trudnym zadaniem. Warto skorzystać z kilku trików, a także nieco ułatwić sobie życie. Jak? Trzeba już na etapie projektowania łazienki przemyśleć wszystko tak, by było jak najbardziej funkcjonalne, by nie osadzał się na elementach wyposażenia brud, kurz, pleśń; niestety tak często obecne w wilgotnym środowisku łazienek.
Do łazienki najbezpieczniej wybrać urządzenia o gładkiej powierzchni, proste płytki ceramiczne, które nie będą uciążliwe w sprzątaniu i myciu, nie będą posiadały zdobień, „wgłębień”, które ewentualnie mogłyby przyciągać i gromadzić kurz oraz brud. Jeżeli mamy taką możliwość, należy wybrać takie urządzenia sanitarne, które montuje się w systemie podwieszanym.
W ten sposób usuwamy elementy łączące muszlę klozetową lub umywalkę z podłogą, czyli połączenie, jakie często bywa prawdziwym zbieraczem brudu i miejscem pojawiania się pleśni. Wybór takiego rozwiązania to również pomoc w sprzątaniu podłogi łazienkowej, której powierzchnia nie jest „poprzecinana” w kilku miejscach elementami wyposażenia łazienki, ale tworzy pole, które z kolei łatwiej utrzymać w czystości.
Podczas sprzątania łazienki najwięcej problemów stwarza kabina prysznicowa lub wanna. Zazwyczaj są to elementy posiadające wiele przestrzeni, gdzie może osadzać się osad z mydła. Pamiętajmy, że na szklanych elementach kabiny prysznicowej lubią powstawać nieestetyczne zacieki z wody i brudu. Jest na to sposób! Można poszukać takich sprzętów, które będą „obleczone” powłoką hydrofobową – wtedy woda gładko spłynie po tafli i nie zostawi żadnych smug.
Coraz bardziej popularne stają się tzw. prysznice walk-in. To niezwykle „modna” i designerska forma kabiny prysznicowej. Dość nietypowa, bo nie ma przedniej ściany – drzwi, nie ma także brodzika. Podłoże to najczęściej nieco pochylona w stronę odpływu powierzchnia, która nie odstaje wizualnie od reszty podłogi.
Przykład takiej kabiny? Sprawdź np. ścianki prysznicowe KOŁO. Powłoka Reflex, stosowana w ceramice łazienkowej i szklanych elementach wyposażenia jej, daje gwarancję wyjątkowo łatwego utrzymania czystości. Krople wody wraz z nieczystościami swobodnie spływają po powierzchni, nie tworząc zabrudzeń. To także ułatwienie podczas sprzątania – koniec z męczącym szorowaniem, odtąd wystarczy przetrzeć wilgotna szmatką powierzchnię, a pozostanie ona czysta na dużo dłużej.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.